Site Loader

Nurty w psychoterapii

Jeśli ma możliwości na spotkania z terapeutą w sposób stacjonarny to rozwiązanie jest dla ciebie.  Dostosowywanie terapii do dzisiejszych warunków sprawiło, że pojawiają i rozwijają się nowe kierunki. Dobór odpowiedniej metody leczenia możliwy jest po poznaniu klasycznych nurtów psychoterapii. Podstawą każdej terapii jest odpowiednia diagnoza problemu,  Pamiętaj, że wybierając styl psychoterapii nie tylko ważna jest ona sama, ale też osoba psychoterapeuty. Odpowiednia relacja pomiędzy terapeutą i Tobą jest bardzo ważna i buduje się podczas sesji. Nasi psychologowie działający online to wykwalifikowani specjaliści którzy pomogą ci w rozwiązaniu twoich problemów

Psychoterapia online

Psychoterapia online stała się bardziej popularna poprzez pandemię.  Pamiętaj jednak, że taki system już działa długo, ponieważ zmieniające się tempo życia, podróżne sprawiają, że taki styl sesji terapeutycznych wielu osobom pomagał w problemach z radzeniem sobie z codziennymi problemami. Internet dał nam możliwość posiadania dostępu do szerokiej gamy specjalistycznych rozwiązań, bez względu na to, gdzie jesteśmy i co robimy. Każdy ma prawo zaopiekować się sobą i zadbać o własne zdrowie psychiczne. Masz tablet, telefon, czy komputer? Znajdź jeszcze na czas sesji ciche i spokojne miejsce, gdzie nie będzie Ci nikt przeszkadzał w czasie sesji i poczuj się lepiej. Dzięki kontaktowi wizualnemu z naszym terapeutą sesja będzie identyczna jak w przypadku sesji w gabinecie.

Obecny rozwój technologii i globalna dostępność do Internetu umożliwiły ekspansję psychoterapii online, co z kolei wpłynęło na różnorodność nurtów psychoterapeutycznych dostępnych dla klientów. W poniższym artykule przyjrzymy się głównym nurtom psychoterapii, takim jak nurt psychodynamiczny, nurt poznawczo-behawioralny, nurt gestalt oraz nurt terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, z uwzględnieniem ich adaptacji do świata psychologii online.

Nurt Psychodynamiczny

Nurt psychodynamiczny, oparty na teoriach Freuda, koncentruje się na analizie nieświadomych procesów psychicznych. W terapii online psychodynamicznej, psycholog online wykorzystuje narzędzia wideo i czat, aby pomóc pacjentom zrozumieć głęboko ukryte motywacje i emocje.

Nurt Poznawczo-Behawioralny

Nurt poznawczo-behawioralny zakłada, że nasze myśli wpływają na emocje i zachowanie. W psychoterapii online tego nurtu psycholog online pracuje z klientami nad identyfikacją szkodliwych przekonań i wzorców myślowych, wykorzystując komunikację wideo i platformy tekstowe.

Nurt Gestalt

Nurt gestalt skupia się na tu i teraz oraz integracji aspektów emocjonalnych, umysłowych i cielesnych. W terapii online psycholog online może prowadzić sesje wideo, które pomagają klientom zwiększyć świadomość własnych doświadczeń oraz rozwijać zdolność samoobserwacji.

Nurt Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniu koncentruje się na znalezieniu efektywnych rozwiązań dla problemów klienta, zamiast skupiać się na analizie przeszłości. W psychoterapii online psycholog online wykorzystuje platformy komunikacyjne, by pomóc klientom w identyfikacji celów i działań prowadzących do pozytywnych zmian.

Adaptacja Nurtów do Świata Psychologii Online

Przejście do psychoterapii online wymaga dostosowania się do nowych narzędzi komunikacyjnych. Psycholodzy online wykorzystują wideo rozmowy i komunikację tekstową, by budować zaufanie i efektywnie wspierać klientów w zdobywaniu wglądu w siebie oraz rozwijaniu umiejętności radzenia sobie Rozwój psychoterapii online umożliwił przystosowanie głównych nurtów psychoterapeutycznych do nowych technologicznych wyzwań. Nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, gestalt oraz terapia skoncentrowana na rozwiązaniu znajdują swoje zastosowanie w świecie psychologii online, gdzie psychologowie online pomagają klientom osiągnąć pozytywne rezultaty poprzez różnorodne platformy komunikacyjne.

WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
👋 Hi, how can we help you?